Kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

wpis w: BLOG 0

Jaki styl wybrać urządzając nowoczesną kuchnię?

Kuchnia to szczególne miejsce w naszym domu. Sztuką jest takie jej zaaranżowanie aby była funkcjonalna i piękna, aby przebywanie w niej dostarczało estetycznych i kulinarnych wrażeń.
W dobrze zaprojektowanej kuchni gotowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze a indywidualne i na wymiar dostosowanie wnętrza do naszych potrzeb sprawia że chętnie w niej przebywamy. To jest sekret wnętrz kuchennych w których czujemy się „jak w domu”.
Kuchnia na wymiar powinna być w harmonii z naszymi potrzebami w zakresie sposobu spędzania w niej czasu, wielkości naszej rodziny oraz stylu w jakim najlepiej się czujemy.
Indywidualny charakter kuchni nadają użyte materiały, ich ciekawe zestawienie i zastosowana kolorystyka. Kuchnia klasyczna dzięki zastosowanym detalom może wyglądać na cieplejszą, ale nowoczesne wnętrze wcale nie musi być chłodne. Dzięki umiejętnemu połączenie materiałów i kolorów możemy stworzyć ciepłe i przyjazne wnętrze kuchenne zachowując jednocześnie współczesny charakter.

Nowoczesne kuchnie

Ten styl wybieramy gdy lubimy gładkie powierzchnie, niestandardowe połączenia materiałów, proste linie. W nowoczesnych kuchniach mamy możliwość łączenia różnych materiałów co pozwala na tworzenie ciekawych i niepowtarzalnych wnętrz. Dzięki umiejętnemu zestawieniu kamienia z drewnem, powierzchni matowych z błyszczącymi możemy stworzyć przytulne wnętrze w nowoczesnym stylu.
W nowoczesnym kuchniach możemy zastosować elementy z aluminium, chromu, blachy kwasoodpornej, często stosowane są fronty bezuchwytowe.
Dopełnieniem kuchni w nowoczesnym stylu będzie designerskie wyposażenie i sprzęt AGD

Klasyczne kuchnie

Ten styl wybieramy gdy lubimy stonowaną i ciepłą kolorystykę, frezowane fronty, przeszklenia, witryny, listwy wieńczące.
Detale, które nadają charakteru takiej kuchni i wprowadzają do wnętrza ciepły klimat to dekoracyjne uchwyty, klasyczne oświetlenie i dodatki.
Materiały stosowane w kuchniach projektowanych w stylu klasycznym to: drewno, kamień, cegła.
W kuchni w klasycznym stylu sprawdzą się specjalne linie sprzętu AGD zaprojektowane w konwencji retro.

Co łączy obydwa style?

Zarówno kuchnia w stylu klasycznym jak i w stylu nowoczesnym może wyglądać pięknie a wykonana na wymiar zapewnia maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Kuchnia nowoczesna i kuchnia klasyczna niezależnie od stylu mogą być wyposażone w najnowsze rozwiązania takie jak kosze cargo, samo domykające się szuflady o delikatnym posuwie, czy zawiasy które zapobiegają trzaskaniu drzwi od szafek. Kuchnie nowoczesne i kuchnie klasyczne są wykonane z nowoczesnych materiałów i wyposażone są w trwałe mechanizmy zapewniające wygodę pracy.
Dzięki wysokiej jakości materiałom obecnie zakupione meble mogą nam służyć niezawodnie przez długie lata – inwestujemy w jakość, funkcjonalność i styl.