Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie? Pomysły na wygodne wnętrze i jego optyczne powiększenie

wpis w: BLOG 0

Niewielki metraż to pole do popisu naszej kreatywności. Wystarczy opracować kilka pomysłów i je zrealizować, by w niewielkim mieszkaniu cieszyć się wygodną i funkcjonalną przestrzenią. W przypadku niewielkiego mieszkania korzystaj z jasnych kolorów, postaw na bazową biel i jasne odcienie szarości.

Zadbaj o detale w aranżacji wnętrza

Podstawowe kolory możesz urozmaicić za pomocą dekorów umieszczanych w określonych miejscach. Malując ściany pozostaw wzdłuż styku z sufitem pasek w kolorze białym. Dodatkowa krawędź stworzy iluzję wyższego sklepienia. Wybierając drzwi, zwróć uwagę na modele z przeszkleniami, które rozświetlą dodatkowo przestrzeń. Wizualnie wyglądają lżej niż pełne drzwi.

Postaw na meble na wymiar

Podstawą w przypadku małego mieszkania jest przechowywanie. Takie rozdysponowanie każdego kąta, by niezbędne nam rzeczy można było schować w przeznaczonych dla nich miejscach. Projektując wnętrze małego mieszkania powinniśmy skrupulatnie zaplanować miejsce przechowywania ubrań, sprzętów, książek, jak i niezbędnych akcesoriów do sprzątania. Aby zaoszczędzić jak najwięcej wolnej przestrzeni, warto wybrać opcję stworzenia mebli na wymiar – dopasowanych do naszych konkretnych potrzeb, idealnie wpasowanych w przeznaczone dla nich miejsce. Pojemne szafy nie mogą przytłaczać. Powinny wyglądać lekko. W małych mieszkaniach warto wybrać jasne fronty szafek i delikatne zdobienia.

 szafa projektowana na wymiar wnęki

Meble do mieszkania realizowane na specjalne zamówienie

Oprócz pojemnych szaf, warto zaprojektować pozostałe meble – kuchenne, łazienkowe, jak i meble do salonu. Tego rodzaju meble zawsze są wyjątkowe – zaprojektowane dla konkretnej osoby, uwzględniające gust domowników, unikatowe w swoim rodzaju. Meble na wymiar realizowane do mieszkania to również pewność, że wykorzystujemy wszystkie możliwości naszej przestrzeni.

Nawet małe mieszkanie może być funkcjonalne, wygodne i wyjątkowe. Jeśli masz wątpliwości i pytania odnośnie aranżacji mebli do przechowywania, skontaktuj się z nami. Chętnie podzielimy się wskazówkami, jak można wykorzystać przestrzeń w małym mieszkaniu