Remont i metamorfoza kuchni

wpis w: BLOG 0

Prezentujemy realizację kuchni na wymiar, której powstanie było poprzedzone generalnym remontem wnętrza. Wykonaliśmy pomiar, projekt i wizualizację nowej kuchni, która powstała z połączenia dwóch pomieszczeń. Prezentujemy realizację wnętrza które przeszło totalną metamorfozę. Powstała piękna kuchnia z jadalnią.

Nasi Klienci planowali generalny remont domu z lat 70. W miejscu obecnej kuchni miała powstać wygodna i nowoczesna kuchnia dla czteroosobowej rodziny. Mieliśmy do zaprojektowania nową kuchnię o powierzchni 7 m2. Obok kuchni znajdował się pokój o powierzchni 7,5 m2 który pełnił funkcję jadalni.

Klienci zainspirowani zdjęciami z naszych realizacji zdecydowali, że chcą mieć nowoczesną kuchnię w klasycznym stylu. Kuchnia miała być jasna i wygodna, z dużą ilością miejsca do przechowywania i w ponadczasowym stylu. Generalny remont kuchni wykonuje się rzadko i ten miał być wykonany raz i porządnie z meblami na wymiar aby jak najlepiej służyły przez długie lata.

remont kuchni remont kuchni zdjecia przed i poremont kuchni w domu remont kuchni otwartej

Projekt kuchni na wymiar

Stworzyliśmy zupełnie nową koncepcję wnętrza. Postanowiliśmy połączyć kuchnię z jadalnią i otrzymaliśmy jedno otwarte pomieszczenie o powierzchni ok 15 m2 z dobrze zagospodarowanym każdym centymetrem przestrzeni. Powstała otwarta kuchnia z jadalnią wygodne rozwiązanie dla rodziny.

Stworzyliśmy szczegółowy projekt funkcjonalny zabudowy kuchni i jadalni. Projekt obejmował: rozplanowanie zabudowy kuchni z uwzględnieniem funkcji: przechowywania, przygotowania i gotowania.

projekt kuchni rzut funkcjonalny

Zaplanowaliśmy instalacje elektryczne i wodnokanalizacyjne, oświetlenie wnętrza i mebli. Zaproponowaliśmy spójną kolorystykę wnętrza: kolor mebli i dopasowane kolory ścian i podłogi. Doradziliśmy w wyborze wyposażenia kuchni i sprzętu AGD. Rozplanowaliśmy potrzebne gniazdka do podłączenia sprzętów, które zazwyczaj znajdują się na kuchennym blacie.

projekt kuchni w kształcie L

projekt i wizualizacja zabudowy kuchni

Generalny remont kuchni  – wytyczne

Przed remontem kuchni powstała koncepcja wnętrza oraz projekt z wizualizacją. Po akceptacji projektu przez klientów ekipa remontowa otrzymała wytyczne do rozmieszczenia wody, elektryki, wentylacji. Remont pomieszczeń obejmował wyburzenie ścian dzielących dwa pomieszczenia, Wyburzenie komina, likwidację drzwi i zamurowanie jednego otworu drzwiowego.

pomiar i projekt kuchni

Nowa kuchnia z jadalnią

Po remoncie i przebudowie wnętrz powstała ładna i wygodna kuchnia z jadalnią. Wnętrze jest urządzone w klasycznym stylu w nowoczesnej aranżacji. Funkcjonalność kuchni została połączona z estetyką i powstało wnętrze w ponadczasowym stylu. Udana metamorfoza kuchni była możliwa dzięki otwartości klientów na zupełnie nowe rozplanowanie wnętrza. Pomocne w podjęciu decyzji były wizualizacje wnętrza i zestawienia próbek materiałów i kolorów które stworzyły klimat nowej kuchni i jadalni.

kuchnia klasyczna w kształcie litery U generalny remont kuchni zdjęcia metamorfoza kuchni warszawa agd w zabudowie kuchni na wymiar kuchnia prowansalska

blat kuchenny dębowy

uchwyty kuchenne

 

 

 

 

 

 

 

 

Film prezentujący metamorfozę kuchni z jadalnią można obejrzeć na:

Remont i metamorfoza kuchni z HarmonyStudio